Villeroy&Boch / www.lazienkizpomyslem.pl

13/10/2014

      W miniony weekend Sceneria zapoznała się bliżej z asortymentem portalu www.lazienkizpomyslem.pl. Szczególnie zaciekawiła nas oferta niemieckiej marki Villeroy&Boch. Jej początki sięgają połowy XVIII w., kiedy to funkcjonowała jako rodzinna manufaktura garnków. 100 lat później produkcja objęła również wyroby z porcelany, tzw. bone china. Dzisiaj V&B to wielki koncern który oprócz porcelany stołowej, szkła, kryształów, sztućców i akcesoriów dekoracyjnych, znany jest przede wszystkim z ceramiki sanitarnej, płytek i mebli łazienkowych.

      W latach 80 XX w. marka V&B postawiła na mariaż ze sztuką zatrudniając do kampanii reklamowej produktów sanitarnych fotografa modowego Helmuta Newtona. Efekty współpracy można podziwiać na zdjęciu powyżej. Fotografia przez pewien czas była objęta cenzurą !

      Produkty marki V&B podzielone są na cztery linie odpowiadające gustom klientów; classic, country, cosmopolitan, easy. Marka doskonale wpisuje się w panujący obecnie trend ekologiczny. Dzięki innowacjom takim jak; miska OmniaGreenGain (zużywająca jedynie 3,5 l wody do spłukiwania zamiast standardowych 6l) czy powłoka ceramicplus która zapewnia wyższy poziom higieny. V&B jest chętnie wybierany przez świadomych architektów i klientów. V&B podobnie jak Laufen ma również w swojej ofercie wc bez rantu spłukującego. Warto zwrócić uwagę na produkty  z  opatentowanego przez firmę materiału o nazwie quaryl. Quaryl powstał z połączenia akrylu z kryształem kwarcytu dzieki czemu charakteryzuje się wytrzymałością i łatwością w utrzymaniu czystości - powierzchnia jest nieporowata i bardzo bezpieczna w użytkowaniu. W porównianiu z wyrobami ze stali i akrylu, quaryl plasuje się jako najbardziej antypoślizgowy. Stal w tym porównaniu zdecydowanie przegrywa. Artykuły z quarylu są świetnie skalibrowane dzięki czemu wanny można montować na równi z płytkami lub posadzką uzyskując minimalną fugę. Ten stuprocentowo mineralny materiał występuje w dwóch rodzajach wykończenia; błyszczącym i matowym. Oba wykończenia cechują jednakowe właściwości. Produkty V&B charakteryzują się dbałością o jakość wykończenia, np; ceramiczne umywalki wpuszczane w blat są zawsze szkliwione od spodu.

Nasz faworyt z oferty V&B to wanna Hommage z kolekcji Hommage nawiązującej do estetyki z początku XX w. Idealnie zarysowana bryła wanny unosi się na zgrabnych orzechowych nóżkach.

      Podobnie ciekawy asortyment ma firma Vigour dostępna w salonach "Lazienki z pomysłem". Od armatury, przez sanitariaty, aż po akcesoria łazienkowe. Wszystko w rozsądnych proporcjach ceny do jakości.

 

Please reload

Inne wpisy
Please reload

Bądź na bieżąco !

ARCHITEKT WNĘTRZ WARSZAWA SCENERIA@GMAIL.COM       +48 693 684 193

pobrane (1).png
wix_3.jpg