Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz ? Jak przebiega współpraca z biurem projektowym ?

14/10/2014

 

      Oto skrócona lista powodów dla których warto zatrudnić profesjonalnego architekta wnętrz do wykończenia lub remontu posiadanego lokalu;

 

REALIZACJA WYMARZONEGO PROJEKTU

 

      Profesjonalny architekt wnętrz pracę nad każdym projektem rozpoczyna od wnikliwych rozmów z klientem. Projektant musi właściwie odczytać marzenia inwestora i nadać im realną formę, wielkość i barwy. Bardzo ważna jest empatia, umiejętność pójścia na kompromis a przede wszystkim wzajemne zaufanie. Tylko w ten sposób osiągniemy spektakularne efekty końcowe i obopólne zadowolenie.

 

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

 

      Architekt wnętrz to chodzące kompendium wiedzy o dostepnych na rynku materiałach i artykułach do wykończenia wnętrz. Doskonale orientuje się w bieżących trendach a dzięki doświadczeniu umie odróżnić ponadczasowe rozwiazania od chwilowej mody. W zależności od gustu swoich klientów doradzi w co warto zainwestować a gdzie można zaoszczędzić.

      Kolejny aspekt to koordynacja branż. Przy pełnej obsłudze projektu architekt rozplanuje poszczególne etapy remontu tak aby nie powstały przestoje w pracy spowodowane np; brakiem materiałów na budowie.

Na etapie realizacji, gdy ekipa jest na miejscu od rana do wieczora, prace trzeba konsultować na bieżąco. Godziny pracy klientów często pokrywają się z obecnością ekipy budowlanej w miejscu inwetsycji. Architekt zapewnia stałą kontrolę postępu prac, gwarantując jednocześnie, że wszystko przebiegnie zgodnie z projektem.

 

OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY

 

      Wynajęcie architekta znacznie skraca czasochłonny etap wyboru materiałów. Zamiast samemu wertować po omacku internet wspólnie odwiedzamy najciekawsze sklepy dopasowane ofertą i cenami do portfela klienta.

 

OSZCZĘDNOŚĆ NERWÓW

 

       Remont to proces niewątpliwie stresogenny. W momencie otrzymania kluczy do mieszkania przełożenie pomysłów z głowy na rzeczywistość wydaje się łatwe, przyjemne i szybkie. To złudzenie towarzyszy pozytywnym emocjom związanym z zakupem mieszkania. Niestety od momentu zamieszkania w wymarzonej przestrzeni trzeba jeszcze ją 

Pod koniec pracy nad projektem klienci otrzymują wizualizacje każdego z pomieszczeń a także szczegółowe rysunki techniczne wszystkich instalacji, skomplikowanych detali budowlanych a także rysunki stolarskie. Integralną częścią projektu jest też kosztorys który obejmuje wykaz materiałów użytych w projekcie; wraz z ilością i dostępnością a także wycenę robót budowlanych.

Powyższe materiały są niczym innym jak "przepisem na mieszkanie". Klient może lecz nie musi korzystać z informacji zawartych w książce projektowej. To, co z perspektywy inwestora jest najważniejsze to fakt, że otrzymał od architekta kompletne kompendium wiedzy o projekcie będące źródlem informacji i punktem odniesienia dla wszystkich kolejno wchodzących na teren budowy branżystów.

W tych nerwowych momentach naprawdę warto mieć kogoś do pomocy. Osobę do której zawsze warto zadzwonić. 

 

OPTYMALIZACJA BUDŻETU

 

       Architekt pomaga mądrze ulokować pieniądze jakimi dysponuje klient. Inwestycja w nieruchomość wiąże się z naprawdę dużymi wydatkami, często największymi w życiu klienta. Waga podejmowanych decyzji prawie zawsze przewyższa siły i zakres wiedzy inwestora. Wtedy na ratunek przychodzi architekt który proponuje Dużym udogodnieniem jest skorzystanie ze sprawdzonych fachowców i dostawców z którymi wspóļpracuje pracownia architektoniczna. Niewątpliwą zaletą dla klienta są atrakcyjne ceny jakie projektant jest w stanie wynegocjować dla swoich klientów.

 

UNIKNIĘCIE BŁĘDÓW I POMYŁEK

 

 Często remont wydaje się być prostym przedsięwzięciem, jednak gdy przychodzi do podjęcia pierwszych konkretnych decyzji sprawy się komplikują. Nagle pojawia się wiele pytań I wątpliwości dotyczących szczegółów.

 

WZROST WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI

 

       Funkcjonalnie i ponadczasowo urządzone mieszkanie jest łatwiej sprzedać w dobrej cenie.

Potencjalni klienci z pewnością chętniej wybiorą lokum z którym z cenie otrzymają dobry projekt i takie gdzie nie muszą inwestować w remont.

 

       Twój architekt przeprowadzi Cię przez cały proces remontu, od koncepcji przez

Zapraszamy do naszej pracowni na pyszną kawę i dyskusje o waszym projekcie !

 

 

Please reload

Inne wpisy
Please reload

Bądź na bieżąco !

ARCHITEKT WNĘTRZ WARSZAWA SCENERIA@GMAIL.COM       +48 693 684 193

pobrane (1).png
wix_3.jpg