LOKALIZACJA: Warszawa, Wilanów / POWIERZCHNIA: 44 m2 / ROK: 2014

Mieszkanie w stylu eklektycznym

Aranżacja małego mieszkania w stylu nowoczesnym z elementami vintage wymagała odwagi, wyczucia koloru i formy. Zestawione ze sobą elementy  pochodzą z różnych nurtów stylistycznych. Meble Ikea połączono z antykami.

Meble w różnych stylach

Stare meble zostały odnowione i przemalowane. Niską szafkę z lat 70, polakierowano na złoto i dodano jej czarne okucia.  Kanapę z Ikea pokryto nowym materiałem w kolorze turkusowym. Pufa opiera się na nowych, złoconych nogach. Do prostego białego łóżka z Ikea dodano tapicerowany zagłówek.

Mały aneks kuchenny

 Mała kuchnia w formie aneksu miała być jak najmniej widoczna. Dolny ciąg kuchenny tworzą szare szafki  w górnym ciągu umieszczono szafki lakierowane na biało. Meble kuchenne kupiono w Ikea. Miejsce do pracy wyznacza grafitowy blat. Przestrzeń nad blatem wyłożono trójwymiarową białą glazurą.

Tapeta w pasy

Mocny akcent stanowi tapeta w czarno-złote pasy.  Wydziela ona kącik wypoczynkowy. Nadaje wnętrzu drapieżności. Dopasowane do niej czarno-złote lampy oświetlają wnętrze miękkim światłem. Nie ma tu miejsca na nudę.

Kolory we wnętrzu

Na tle tapety wyróżnia się turkusowa kanapa oraz pufa obita materiałem w pomarańczowo-żółto-czarne motywy roślinne. Zdecydowane kolory współgrają z białymi ścianami. Przestrzeń spaja podłoga z ciemnych szerokich desek panelowych oraz elementy dekoracyjne w kolorze turkusowym i bladoróżowym.

ARCHITEKT WNĘTRZ WARSZAWA SCENERIA@GMAIL.COM       +48 693 684 193

pobrane (1).png
wix_3.jpg