LOKALIZACJA:  okolice Warszawy, Wyględy / POWIERZCHNIA: 118 m2 / ROK: 2017 

Dom pod Warszawą

Ten niewielki, parterowy dom jest przeznaczony dla dwuosobowej rodziny. Składa się z obszernego salonu z kuchnią i małą spiżarnią, sypialni małżeńskiej z łazienką i garderobą oraz pokoju gościnnego z  dodatkową łazienką.

Nowoczesny i przytulny

Projekt realizuje marzenia Inwestorów o ciepłym, przytulnym, nowoczesnym ale niekoniecznie awangardowym wnętrzu, w którym pojawią się elementy stylu skandynawskiego oraz loftowego. Całkowity koszt aranżacji wnętrza, zgodnie z ich oczekiwaniami, zmieścił się w rozsądnym budżecie.

Cegła we wnętrzu

Nad ciągiem kuchennym ułożono gres imitujący naturalną, ręcznie wyrabianą cegłę.   Zabudowa kuchenna oraz większość mebli jest w kolorze naturalnego drewna. Vis-a-vis zlewu stoi drewniana, ażurowa, kwadratowa wyspa, zrobiona na wymiar, pełniąca funkcję dodatkowego stołu lub miejsca na szybką poranną kawę. 

Kuchnia na wymiar i szafki z IKEA

Lodówkę i pojemne cargo ukryto w drewnianej zabudowie, która wraz z drewnianą belką sufitową wyznacza granicę między kuchnią a salonem. Zlew umieszczono pod oknem co pozwala cieszyć się pięknymi widokami podczas prac kuchennych. Zamiast tradycyjnego ciągu górnych szafek  umieszczono elegancką witrynę z szarego drewna.

Jednoprzestrzenne wnętrze

W salonie funkcję kominka pełni okrągły piec-koza.  Ponieważ musi on stać na powierzchni niepalnej, heksagonalny gres z holu „wlewa” się do salonu pod urządzenie i w nieregularny sposób łączy z drewnem posadzki. Tuż obok kuchni stoi duży stół jadalniany. Salon, jadalnia kuchnia i fragment holu tworzą jednoprzestrzenne wnętrze o wielu funkcjach. Strefa prywatna to dwie sypialnie wraz z łazienkami i garderoba.

Drewno, biel i zieleń

W sypialni, łazience i pokoju gościnnym postawiono na elementy spajające wnętrze z przyrodą otaczającą dom. Łazienka jest niewielka ale z oknem. Na podłodze ułożono gres imitujący deski. Ściany pokryto płytkami przypominającymi szaro-białe cegły.

Wolnostojąca wanna

Sercem łazienki jest duża, wolnostojąca wanna. Dwie umywalki nablatowe, pod które zaprojektowano specjalny mebel z pojemnymi szufladami, zapewniają komfort podczas porannej toalety. W łazience dla gości znajduje się kabina walk-in. Kolorystyka pomieszczenia jest utrzymana w gamie delikatnych szarości i zgaszonych pasteli. Całość jest stonowana i spokojna.

ARCHITEKT WNĘTRZ WARSZAWA SCENERIA@GMAIL.COM       +48 693 684 193

pobrane (1).png
wix_3.jpg